תחזוקת אתר: אחסון אתרים ודומיין – מה זה?

אם יש משהו שעלול להפתיע גולשים רבים באתר הוא העובדה שבניית האתר בשירות שלנו היא בחינם אך בכל זאת יש תשלום סמלי של 60 ש"ח בחודש או 720 ש"ח בשנה לא כולל מע"מ. זה לא מתנגש כלל וכלל, אנחנו נסביר.

לא משנה איזו חברה בונה לכם את האתר, לא משנה כמה עלה לכם האתר ולא משנה איזה סוג של אתר יש לכם, האחזקה שלו עולה כסף שמשולם לחברות חיצוניות. גם במקרים בהם חברת בניית האתרים היא חברת אחסון אתרים – אתם עדיין תשלמו תשלום חודשי או שנתי על האחסון של האתר. זה נקרא תחזוקת אתר והיא נועדה כדי שהאתר שלכם יוכל להמשיך להיות באוויר, בדיוק כמו ששכר דירה נועד כדי שתוכלו להמשיך לגור בדירה.

מה זה דומיין?

דומיינים

דומיין (נקרא גם 'שם מתחם') זוהי כתובת האתר שלכם. יש מגוון רחב של דומיינים אפשריים. הדומיינים הישראלים הם co.il או org.il והדומיינים הבינלאומיים הם רבים, אך הבולטים ביניהם הם .com, .net ועוד דומיינים נוספים בתחומים שונים.

על מנת שיהיה קל להיכנס לאתר שלכם, קונים דומיין קליט ומשלמים על כך לחברות חיצוניות. בארץ ישנן מספר מאוד קטן של חברות שמהן ניתן לקנות דומיינים אך כולן עובדות עם איגוד האינטרנט הישראלי ולכן המחירים פחות או יותר זהים. מדובר במחיר של 50-75 שקלים לשנה על דומיין ישראלי. דומיין בינלאומי מחירו משתנה והוא יכול לעלות בין 10 ש"ח לשנה הראשונה ועד כ-80 ש"ח בחודש בכל שנה ושנה.

ברגע שתפסיקו לשלם על דומיין, לא משנה מי בנה לכם את האתר – הדומיין יפסיק להפנות אליכם ולא יהיה ניתן להגיע לאתר שלכם. יתרה מכך, מישהו אחר יכול לקנות את הדומיין ולהשתמש בו עבור האתר שלו. דומיינים וותיקים וכאלו שנעשה בהם שימוש צוברים 'כוח' בגלל התנועה שזורמת אליהם ובגלל האמון שגוגל נותן בהם ולכן הם אטרקטיביים מאוד, לכן אם האתר שלכם מצליח, יש סיכוי גדול שמישהו ירצה לקנות אותו ברגע שתפסיקו לשלם עליו והוא יהיה פנוי לרישום.

מה זה אחסון אתר?

אחסוןאחסון אתר הוא כמו דמי שכירות. האתרים למעשה יושבים על שרתים, שהם מחשבים שנמצאים בחוות שרתים בארץ או בחו"ל. האתר שלכם תופס מקום על השרת, בין אם זה אתר קטן שתופס 40-100MB ובין אם אתר גדול שיכול לתפוס כמה GB.

חברות האחסון השונות מציעות חבילות שונות, המחיר של אחסון יכול לנוע בין 50 ש"ח לחודש לחבילות קטנות ועד מאות שקלים בחודש לחבילות גדולות כשמדובר בשרת ישראלי. חברות אחסון פופולריות בחו"ל גובות פחות כסף אך זה לא בהכרח מומלץ בגלל שהקהל הישראלי צריך שרת ישראלי בשביל לקבל מהירות מקסימלית לגלישה באתר.

ברגע שתפסיקו לשלם לחברות האחסון על האחסון של האתר שלכם הן יסגרו לכם את השרת והאתר שלכם לא יהיה יותר באוויר. לאחר תקופה שבה לא תשלמו חברות האחסון אף יכולות להסיר לגמרי את האתר שלכם מהשרתים שלהם, בין אם יש לכם גיבוי ובין אם לא.

אז מה אנחנו עושים כדי לפתור את זה?

אנחנו בדרופר גובים מכם תשלום קבוע על האחסון והדומיין ללא הגבלה. זאת אומרת, לא משנה איזה דומיין אתם קונים – המחיר יהיה זהה וכלול במחיר. גם מבחינת שרת, גם אם יש לכם אתר קטן ששוקל קצת וגם אם יש לכם אתר גדול, גדוש בתמונות ותוכן ששוקל יותר, המחיר יהיה זהה (למעט חריגות בולטות). המחיר על אחזקת האתר במקרים כאלו יהיה מינימלי – 60 ש"ח לחודש לא כולל מע"מ. בנוסף לכך, אנחנו לא ממהרים לבצע פעולות כנגד בעלי האתרים במידה ותשלום לא הגיע בזמן – אנחנו מספקים תמיכה מלאה ומענה לשאלות כדי שלא יווצרו בעיות או קשיים מסוגים שונים.

על פי הצורה בה אנו פועלים, אתם לא צריכים לשלם ל-2 חברות שונות אלא רק אלינו ואנחנו קונים עבורכם את הדומיין ומשלמים לחברת האחסון בשבילכם. כל התנהלות מול חברת האחסון תהיה למעשה מולנו וכך נחסוך מכם הרבה זמן והתרוצצות.

נשמע טוב, לא?


כל הזכויות שמורות לאתר דרופר.
מוגש כשירות לציבור מאת לק"י שיווק באינטרנט
קבל אתר בחינם